Ви "сова" чи "жайворонок"? Вчені виявили закономірність у тривалості життя за цією ознакою

На те, ким є людина - "совою" або "жайворонком", впливають і генетика, і навколишнє середовище.

Ілюстрація. Фото: Факти

Вчені Північно-Західного університету в Чикаго і британського Університету Суррея прийшли до висновку, що "сови" ризикують померти молодими більше, ніж "жайворонки", повідомляють Патріоти України. Результати дослідження були опубліковані в журналі Chronobiology International.

Вчені обстежили понад 433 тисяч осіб, вивчивши їх звички і стан здоров'я.

Ті, хто вважає за краще нічний спосіб життя, на 10 відсотків більше схильні до передчасної смерті, ніж ті, хто звик прокидатися рано. "Сови", які змушені вставати рано і відправлятися на роботу, піддаються стресу, а це провокує розвиток серцевих захворювань та інших недуг.

У зв'язку з цим вчені закликають роботодавців переглянути робочий графік «сов», зробивши його більш гнучким і дозволяючи їм пізніше приходити і йти з роботи. А також, давати можливість час для сну на робочому місці.

"Це проблема громадського здоров'я, яку більше не можна ігнорувати", вважає Малькольм фон Шантц, професор хронобіології Університету Суррея.

Фахівці вважають, що на те, ким є людина - "совою" або "жайворонком", впливають і генетика, і навколишнє середовище.

27% обстежених вченими людей були "безумовно жайворонками", 35% - вставали вранці "помірно рано", 28% належали до типу тих, хто лягає спати "помірно пізно" і 9% були "безумовно совами".

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Дніпро був червоний від крові: Ватутін поклав неймовірну кількість киян, щоб догодити Сталіну", - Томенко

вівторок, 6 листопад 2018, 21:50

Радянського генерала слід проклинати, а не вшановувати. Радянського генерала Миколу Ватутіна, який командував Першим Українським фронтом під час Другої світової війни, слід проклинати, а не вшановувати, зазначають Патріоти України. Таку позицію висл...

Дієтолог порадила, як схуднути за допомогою картоплі

понеділок, 2 липень 2018, 0:32

Тетяна Годард розповіла правила вживання молодої картоплі, багатої органічними кислотами і клітковиною, вітамінами і мінералами. Калорійність молодих бульб до 30% нижче, ніж зрілих, а корисних властивостей значно більше. Якщо її правильно готувати і ї...