Метеоролог Тетяна Адаменко додала, що це не тільки її прогноз, але і прогноз світових експертів. Синоптики і метеорологи розповіли про незворотні зміни клімату в Україні, повідомляють Патріоти України з посиланням на РБК.Україна. Про це розповіла начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, передає видання За її словами, Україна вже в найближчі десятиліття може втратити майже всю сучасну лісостепову зону, яка перетвориться в степ. Адаменко зазначила, що саме аномально спекотна весна свідчить про незворотні зміни клімату.
Метеоролог каже, що кількість посух в Україні буде рости і вони будуть частіше спостерігатися. "Найнеприємніше, це те, що вони (посухи) охоплюватимуть все більше територій. Якщо раніше ми спостерігали суховії на півдні країни, то зараз вони дісталися до Києва і активно поширюються на Захід. У цьому році ймовірність прохолодного літа дуже низька. В останні 10 років вона була вищою за норму, тому очікувати в серпні температуру нижче норми немає ніяких підстав ", - сказала Тетяна Адаменко.
Адаменко додала, що це не тільки її прогноз, але і прогноз світових експертів. Метеоролог додала, що в цьому році ймовірність прохолодного літа дуже низька. В останні 10 років температура була вищою за норму, тому очікувати в серпні температуру нижче норми немає ніяких підстав. Досить імовірно, що літо буде дуже посушливим, пожежна небезпека вже зараз досягає 5 класу, вже місяць немає дощів, що збільшує ризики лісових пожеж. "Протягом двох десятиліть лісостеп перетвориться в степ під впливом зміни клімату. Наслідками зміни клімату є його мінливість - колосальні відхилення погоди від своїх середніх значень, наявність нехарактерних явищ. Наприклад, західні області України завжди були сприятливими для сільського господарства через помірний клімат і високувологість, проте в цьому році в регіоні спостерігається колосальна кількість суховіїв, температура на Тернопільщині була вище, ніж в Херсонській області, це свідчить про зміну клімату ", - зазначила Адаменко.
Що стосується південних територій, то метеоролог стверджує, що вже через 10-20 років вести тут сільське господарство буде неможливо без штучного поливу посівів, і тому систему зрошення полів потрібно розвивати вже зараз.
Тетяна Годард розповіла правила вживання молодої картоплі, багатої органічними кислотами і клітковиною, вітамінами і мінералами. Калорійність молодих бульб до 30% нижче, ніж зрілих, а корисних властивостей значно більше. Якщо її правильно готувати і ї...
Орієнтуватися в правилах та вести себе пристойно не завадить туристу в будь-якій країні. "Ну что ж, мы поговорили о том, как подготовиться к поездке в Таиланд и о том, что бы такого неизбитого там посмотреть. Пришло время обсудить и обратную сторону Та...