Радіоактивне молоко в Україні: З’явилося важливе роз’яснення

Висновок західних експертів щодо українського продукту не відповідає дійсності.

Ілюстрація. Фото: Соцмережі

Дослідження західних вчених про те, що радіоактивність українського молока перевищує норму в п'ять разів не відповідає дійсності, повідомляють Патріоти України.

Такий висновок зробив керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа.

На своїй сторінці в Facebook він пояснив, чому стаття з результатами дослідження, опублікована 8 червня виданням Independent, не зовсім коректно відображає ситуацію в дійсності.

Лапа зазначив, що, хоча, в заголовку йдеться про перевищення норми зараженості в п'ять разів всього молока в Україні, за фактом мова йде лише про кілька "критичних населених пунктів" в Рівненській області.

"Розбираємося далі. В Україні гігієнічні нормативи по радіонуклідам затверджені наказом МОЗ №256 від 03.05.2006. Візьміть для прикладу норматив по цезію-137. Дійсно для сирого молока і низки молочної продукції він встановлений на рівні 100 Бк/кг, для масла та сирів 200, для сухого молока - 500", - пояснив він.

При цьому Лапа наводив приклад регулювання рівня радіації в європейському законодавстві.

"Регламент ЄС 2016/52. Допустиме зараження молочних продуктів радіонуклідами цезієвої групи - 1000 Бк/кг. Там не тільки 137 цезій, але у випадку з Україною саме він є основним фактором ризику. Отже, що маємо в підсумку. У гірших пробах по молоку в найбільш уражених населених пунктах (а не регіонах!) вміст радіонуклідів у молоці в два рази менший, ніж допустимі норми в ЄС", - резюмував глава Госпотребслужби.

В опублікованій статті, яку поширили українські ЗМІ, було зазначено, що в деяких регіонах України рівень радіоактивності молока перевищує норму в п'ять разів.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти, хіти... Вона просто неймовірна: Зірка "Термінатора" не втратила своєї бойової фізичної форми (фото)

п’ятниця, 28 червень 2019, 6:10

Акторка Лінда Гамільтон, яка зіграла Сару Коннор, залишилася підтягнутою та стрункою до сьогодні. Лінда Гамільтон, які зіграла у "Термінаторі" у 1980-х роках, у червні 2018-го була помічена на зйомках продовження знаменитої франшизи в ролі Сари Конно...

З архіву ПУ. Вона просто неймовірна: Зірка "Термінатора" не втратила своєї бойової фізичної форми (фото)

середа, 26 червень 2019, 5:40

Акторка Лінда Гамільтон, яка зіграла Сару Коннор, залишилася підтягнутою та стрункою до сьогодні. Лінда Гамільтон, які зіграла у "Термінаторі" у 1980-х роках, у червні 2018-го була помічена на зйомках продовження знаменитої франшизи в ролі Сари Конно...