Продали квартиру? Як на законних підставах не платити податок

Існує можливість оформлення безподаткової угоди купівлі-продажу нерухомості.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

В Україні власники нерухомого майна за його продаж зобов'язані сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Але існують законні підстави для оформлення безподаткової угоди купівлі-продажу нерухомості, зазначають Патріоти України з посиланням на Domik.ua.

Правила сплати податку на доходи фізичних осіб описані в розділі IV Податкового кодексу України (ПКУ).

У статті 163 ПКУ зазначено, що платники податків України, резиденти і нерезиденти, несуть перед державою фіскальні обов'язки за такими видами доходів:

- за загальним доходом, який треба виплачувати за місяць або рік;

- за доходом із джерел в Україні, який остаточно оподатковується під час нарахування, виплати і надання;

- за частиною доходів від операцій з майном у розмірі, зазначеному в статті 172 ПКУ.

Продаж житла не оподатковується

За правилами пункту 172.1 статті 172 ПКУ, не оподатковується дохід від продажу або обміну нерухомості за таких обставин:

1. Була продана така нерухомість або її частини:

- будинок;

- квартира;

- садовий, дачний будинок, включаючи земельну ділянку з господарсько-побутовими приміщеннями. Розмір ділянки має відповідати нормам безоплатної передачі, прописаним у статті 121 Земельного кодексу України (ЗКУ).

2. Власник продав нерухомість один раз на рік.

3. Продана нерухомість була у власності продавця більше трьох років. Це правило не діє під час продажу майна, отриманого в спадщину.

Особливості нотаріального посвідчення

Дохід від продажу нерухомості визначають на основі ціни, зазначеної в договорі. Договірна сума не може бути нижчою за оціночну вартість, яку обчислюють уповноважені оцінювачі, сказано у пункті 172.3 статті 172 ПКУ.

Незалежна оцінка вартості відчужуваного житлового об'єкта - умова обов'язкова. При реєстрації договору продавець зобов'язаний пред'явити нотаріусу акт з результатами незалежної оцінки об'єкта.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Дієтолог порадила, як схуднути за допомогою картоплі

четвер, 23 вересень 2021, 23:55

Тетяна Годард розповіла правила вживання молодої картоплі, багатої органічними кислотами і клітковиною, вітамінами і мінералами. Калорійність молодих бульб до 30% нижче, ніж зрілих, а корисних властивостей значно більше. Якщо її правильно готувати і ї...

З архіву ПУ. "Люди зникали пачками": Про темний бік райського Таїланду

середа, 22 вересень 2021, 23:05

Орієнтуватися в правилах та вести себе пристойно не завадить туристу в будь-якій країні. "Ну что ж, мы поговорили о том, как подготовиться к поездке в Таиланд и о том, что бы такого неизбитого там посмотреть. Пришло время обсудить и обратную сторону Та...