"Ни о какой идейности речь не идет": Черненко про те, чому насправді мешканці ОРЛО йдуть на службу до терористів

Роботу в "армії" або місцевій "поліції" пояснюють тільки тим, що потрібно годувати сім'ю.

Ольга Черненко розповіла про те, чому насправді мешканці ОРЛО йдуть на службу до терористів, зазначають Патріоти України з посиланням на 24 канал. Пропонуємо статтю автора без змін.

"Вчора на вулиці я зустріла сусіда. Знову у військовій формі, точніше в формі місцевого "поліцейського", з усією атрибутикою людини, який йде на "службу".

У розмові сусід знизав плечима - а де тут знайти ту роботу, за яку будуть платити? Точніше платити так, щоб вистачало на життя? Такий аргумент я чую вже двічі - і обидва рази від тих, хто тут "служить".

Ні про яку ідейність або щось ще мови немає і близько. Роботу в "армії" або місцевій "поліції" пояснюють тільки тим, що потрібно годувати сім'ю, а їхати на заробітки не хочеться, тому що цей варіант вже пройдено. Але у випадку мого сусіда -"поліцейського" іронія в іншому. Його мати звільнилася з місць позбавлення волі в 2014 році, напередодні бойових дій.

Тобто ніякої перевірки мій сусід при працевлаштуванні не проходив, тому що і стаття, і термін, який відбувала його мати, були дріб'язковими. Але сусід "прослуживши" два роки в місцевій "армії" пішов, не витримавши, після року пошуку якоїсь іншої роботи з аналогічною оплатою праці, знову подався "служити" вже в "поліцію".

Є ще дещо - новий закон про "військові пенсії", за яким щоб претендувати на пенсію потрібно віддати або "армії", або "поліції" 30 місяців свого життя. При чому втекти не грюкнувши дверима, а відслужити весь термін контракту, який укладається на 12 місяців. Винятком може бути лише хвороба, оформлена по місцевій букві "закону". І тут знову все не просто. Багато вже "служили" тут - хто рік, хто два, хто півроку. І зараз "армія" робить набір знову вже за рахунок тих, хто хоче дослужитися до "військової" пенсії.

Мій знайомий був комісований через проблеми з серцем - він служив на військовій посаді в тюрмі. Не пройшов медкомісії, не допомогли навіть гроші в конверті. Після колишньої зарплати він зміг знайти тільки роботу охоронця в школі за 5 тисяч рублів зарплати. Цих грошей йому не вистачало навіть на харчування.

Через деякий час він зміг перейти охоронцем в місцевий "держбанк" на 7 тисяч рублів. І для нього закон про пенсії став рятівною мотузкою для потопаючого - можна буде отримувати і пенсію, і зарплату, а головне - краще харчуватися. Моєму знайомому не вистачає 5 місяців до необхідних 30 місяців до "військової" пенсії.

Але щоб дослужитися 5 місяців, всього-то 5 місяців, йому потрібно відпрацювати рік - термін контракту. А тих, хто приходить з вулиці в "військкомат", відправляють копати окопи, носити снаряди і ночувати в поля. А моєму знайомому вже під п'ятдесят, та й причина, по якій він був комісований, ніяк не сприяє важкій службі.

Загалом, дослужитися край як потрібно, але так, щоб не померти за цей рік. А для цього потрібні зв'язки, знайомства, щоб потрапити на ту посаду, де можна в відносному теплі і безпеці, без підриву здоров'я дотягнути рік контракту. Бажано без великих фізичних навантажень, бажано - в безпеці, бажано в теплі і так, щоб не на ногах. А для таких майже тепличних умов потрібні зв'язки, знайомства, протекція, хабар. Ніяких високий ідей або високих слів. Ніякого патріотизму. Мрії про пенсії, мрії про краще харчуванні. І, знаєте, так тут дуже в багатьох тільки тому, що багато хто змушений виживати, поставлений в дуже незручне становище".

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти, хіти... Вона просто неймовірна: Зірка "Термінатора" не втратила своєї бойової фізичної форми (фото)

п’ятниця, 28 червень 2019, 6:10

Акторка Лінда Гамільтон, яка зіграла Сару Коннор, залишилася підтягнутою та стрункою до сьогодні. Лінда Гамільтон, які зіграла у "Термінаторі" у 1980-х роках, у червні 2018-го була помічена на зйомках продовження знаменитої франшизи в ролі Сари Конно...

З архіву ПУ. Вона просто неймовірна: Зірка "Термінатора" не втратила своєї бойової фізичної форми (фото)

середа, 26 червень 2019, 5:40

Акторка Лінда Гамільтон, яка зіграла Сару Коннор, залишилася підтягнутою та стрункою до сьогодні. Лінда Гамільтон, які зіграла у "Термінаторі" у 1980-х роках, у червні 2018-го була помічена на зйомках продовження знаменитої франшизи в ролі Сари Конно...