Масштабна перевірка субсидіантів в Україні: Експерти пояснили, чого чекати

З тих пір, як в країні працює система субсидій, системні перевірки ще не проводилися.

Ілюстрація. Фото: volodymyr.rayon.in.ua

В Україні одержувачів субсидій перевірятимуть в органах соцзахисту, а після будуть звіряти подану інформацію з даними реєстрів Державних фіскальної, міграційної служб і в банках, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Укрінформ".

Вся інформація буде надходити до Міністерства фінансів, де її повинні зіставити. Чиновники також будуть знаходити сім'ї, інформацію по яким потрібно перевірити додатково, про це в інтерв'ю заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

"Іншими словами, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення виявляють потребу і призначають субсидії громадянам. На наступному етапі проводимо моніторинг їх заявлених доходів і зроблених витрат, щоб запобігти момент, коли громадянин починає обманювати як державу, так і платників податків, прикидаючись неплатоспроможним", - пояснив Марченко.

Заступник міністра зазначив, що з тих пір, як в Україні працює система субсидій, системні перевірки ще не проводилися. Але зараз необхідно її функціонування в автоматичному режимі, підкреслив він.

Нагадаємо, міжнародні партнери і профільні експерти ідею жорсткіше перевіряти пільговиків підтримують. Більш того, Світовий банк готовий виділити Україні $ 35 млн., якщо парламент прийме закон "Про соціальну інспекцію". Економіст Галина Третьякова впевнена: в Україні потрібно не тільки посилити перевірку, а й посилити вимоги. Наприклад, не давати знижку сім'ям, у яких є два будинки або дві квартири. "46% домогосподарств отримують субсидію. Це 6,8 млн. сімей. В Європі цей показник 2-3% від загального числа. Це означає, що майже половина домогосподарств субсидує другу половину", - розповіла експерт.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Дієтолог порадила, як схуднути за допомогою картоплі

четвер, 23 вересень 2021, 23:55

Тетяна Годард розповіла правила вживання молодої картоплі, багатої органічними кислотами і клітковиною, вітамінами і мінералами. Калорійність молодих бульб до 30% нижче, ніж зрілих, а корисних властивостей значно більше. Якщо її правильно готувати і ї...

З архіву ПУ. "Люди зникали пачками": Про темний бік райського Таїланду

середа, 22 вересень 2021, 23:05

Орієнтуватися в правилах та вести себе пристойно не завадить туристу в будь-якій країні. "Ну что ж, мы поговорили о том, как подготовиться к поездке в Таиланд и о том, что бы такого неизбитого там посмотреть. Пришло время обсудить и обратную сторону Та...