Крим вмирає: Російський вчений розповів, чому півострів приречений

Юрій Медовар попередив, що якщо кардинально не буде вирішено питання водопостачання Криму, то через 4 роки буде в два рази гірше.

В Криму змінюється екосистема. Фото: Цензор.НЕТ

Без дніпровської води анексований Крим приречений на повільне "закінчення існування", повідомляють Патріоти України.

Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту водних проблем РАН, гірничий інженер-гідрогеолог, опозиціонер Юрій Медовар.

Він нагадав про те, що незабаром після передачі Криму Україні був споруджений Північно-Кримський канал, який постачав на півострів воду з Дніпра.

Після анексії Криму Україна припинила постачати воду з цього каналу, і тепер півострів повертається до попереднього стану. "Грунти змінюють свої властивості, грунти знову стають солончаковими, а на солончаках нічого не росте", - сказав Медовар.

Відповідаючи на питання, чи може цей регіон "померти", якщо водопостачання не буде налагоджено, вчений зауважив: "А хіба без води можна жити?"

"Є таке поняття - клімакс у жінки. У природи теж є "клімакс". Після "клімаксу" екосистема вже не може сама себе продуктивно відтворювати. І вона закінчує своє існування", - пояснив він.

За оцінками Медовара, "закінчення існування", про яке він говорить, може наступити в перспективі найближчих років. "Минуло 4 роки після захоплення Криму, і бачите, що сталося? Якщо кардинально не буде вирішено питання водопостачання Криму, то через 4 роки буде в два рази гірше", - попередив він.

Раніше Юрій Медовар розповів про ще одну нерозв'язну проблему Криму - проблему електропостачання.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Дієтолог порадила, як схуднути за допомогою картоплі

четвер, 23 вересень 2021, 23:55

Тетяна Годард розповіла правила вживання молодої картоплі, багатої органічними кислотами і клітковиною, вітамінами і мінералами. Калорійність молодих бульб до 30% нижче, ніж зрілих, а корисних властивостей значно більше. Якщо її правильно готувати і ї...

З архіву ПУ. "Люди зникали пачками": Про темний бік райського Таїланду

середа, 22 вересень 2021, 23:05

Орієнтуватися в правилах та вести себе пристойно не завадить туристу в будь-якій країні. "Ну что ж, мы поговорили о том, как подготовиться к поездке в Таиланд и о том, что бы такого неизбитого там посмотреть. Пришло время обсудить и обратную сторону Та...