Історія повторюється: Втікачі з Криму розповіли про депортацію своїх родичів в 1944 р.

Вимушені переселенці очікують повернення на батьківщину.

Коран, який пережив дві депортації: 1944 і 2014 року і 13 переселень. Фото: 5 каналВимушені переселенці з тимчасово окупованого Криму Діляра та Амет Бекірови розповіли, як їм довелося в екстреному порядку залишати півострів і як це нагадувало депортацію родичів в 1944 році.


1 вересня 2014 року вони і двоє їхніх дітей сіли в поїзд Сімферополь-Львів, повідомляють Патріоти України з посиланням на 5 канал.

Жінка згадує, що перед цим син заявив, що не хоче вчитися в єдиній україномовній школі в Бахчисараї. 18 травня ця школа вперше підняла прапор ворога. І тоді клас розділився на дві групи - проукраїнські і проросійські. "І тоді він сказав: "Я не хочу вчитися в тій школі". Я вірила, що воно все повернеться. Не думали, що може бути таке, що приїхав хтось чужий і забрав твоє майно, твій будинок, твою Батьківщину", - зазначила Діляра.

"На кордоні в Армянську, так вийшло, тоді вже перевіряли документи, вже інша влада була. У мого сина метрики були з Узбекистану. І його попросили так ввічливо вийти з поїзда. Діляра говорить: "Ти їдь з донькою, я в рідному Криму залишуся тут щось вирішимо". І ось так розділилося. І у мене відразу якесь дежавю перед очима, коли так в 44-му році сім'ї розділялися", - розповів Амет.

Їх рідні були депортовані в 1944 році. Спочатку на Урал, потім в Узбекистан. У рідний Крим вони змогли повернутися у 80-і роки.

"Я можу про батька розповісти. Йому було 5 років, коли рано вранці в двері увірвалися і дали 5 хвилин на збори. І моя бабуся встигла схопити якісь речі, встигла забрати двох дітей - і їх завантажили у вантажівки і відправили", - згадує Амет.

Діляра теж згадала історію своєї родини.

"Моя бабуся була 1910 року. І це Коран. Мама її вчила читати цю священну книгу арабською в'яззю. Про депортацію вона не розповідала багато. Тільки єдине, що на той момент, коли зайшли солдати, вона відразу схопила Коран і феску. Цей Коран пережив дві депортації. 1944 і 2014 року і 13 переселень", - додала жінка.

Зараз у Львові живуть близько двох тисяч переселенців, що переїхали після анексії півострова. Найбільша мрія кримських татар - як можна швидше повернутися додому.

"Я все своє дитинство пам'ятаю, як ми очікували повернення в Крим. І зараз виходить, моя дочка теж чекає повернення. Тому що вона в своєму щоденнику пише: "Коли ви постарієте я вас повезу в Крим", - розповіли Бекірови.

Один з лідерів "Меджлісу" Мустафа Джемілєв заявив, що визначення статусу Криму як національної автономії кримськотатарського народу в Конституції України не може бути прецедентом для інших етносів в Україні.

16 березня директор кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов зазначив, що "Меджліс" кримськотатарського народу влаштує масові протести, якщо не будуть внесені поправки в Конституцію, згідно з якою Крим стане "кримськотатарською національно-територіальною автономією".

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти, хіти... Вона просто неймовірна: Зірка "Термінатора" не втратила своєї бойової фізичної форми (фото)

п’ятниця, 28 червень 2019, 6:10

Акторка Лінда Гамільтон, яка зіграла Сару Коннор, залишилася підтягнутою та стрункою до сьогодні. Лінда Гамільтон, які зіграла у "Термінаторі" у 1980-х роках, у червні 2018-го була помічена на зйомках продовження знаменитої франшизи в ролі Сари Конно...

З архіву ПУ. Вона просто неймовірна: Зірка "Термінатора" не втратила своєї бойової фізичної форми (фото)

середа, 26 червень 2019, 5:40

Акторка Лінда Гамільтон, яка зіграла Сару Коннор, залишилася підтягнутою та стрункою до сьогодні. Лінда Гамільтон, які зіграла у "Термінаторі" у 1980-х роках, у червні 2018-го була помічена на зйомках продовження знаменитої франшизи в ролі Сари Конно...